Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego
niedziela, 13 stycznia 2013 13:09


Ogłoszenia Duszpasterskie


Niedziela Chrztu Pańskiego


13 stycznia 2013

 

 

 • Niedziela Chrztu Pańskiego jest pamiątką chrztu Chrystusa i początkiem jego publicznej misji zbawczej.

 • Niechaj ta uroczystość będzie również dla nas okazją do odnowienia i przypomnienia naszego chrztu – czyli zanurzenia w życie, w mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 • Jednocześnie dzisiejsza niedziela zamyka w Kościele liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się czas zwykły.

 • W piątek, 18 stycznia rozpocznie się w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne jego hasło brzmi: „Czego Bóg od nas oczekuje?(Mi 6, 6-8)”. Zachęcamy Was do modlitwy o tak potrzebną jedność.

 • Również w piątek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Reginy Protmann i zarazem w Zakonie Sióstr Katarzynek początek obchodów jubileuszowych czterechsetlecia śmierci Błogosławionej.

 • Bł. Regina jest córką ziemi warmińskiej, urodziła się w XVI wieku w Braniewie. Słynęła z dzieł miłosierdzia. Założyła Zgromadzenie Sióstr Katarzynek.

 • Z tej racji już dziś otaczamy modlitwą Siostry Katarzynki pracujące przy naszej bazylice oraz Siostry, które w Siemkach prowadzą Ośrodek Pomocy dla młodzieży. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy, w piątek podczas Mszy św. o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że w czasie ferii zimowych, w dniach od 21 do 25 stycznia włącznie, organizujemy spotkania świetlicowe o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym dla dzieci z naszej parafii. Zapraszamy do pomocy w organizacji i przebiegu tych spotkań wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziców, którzy dysponują wolnym czasem.

 • Informujemy, że trwające od kilku lat prace konserwatorskie przy naszej bazylice, zostały już zakończone. Na dalszy remont czekają krużganki. Na ścianie wschodniej bazyliki, od strony lasu, zostało zrekonstruowane malowidło, które streszcza historię tego miejsca: Matka Boża z Dzieciątkiem objawiająca się na lipie. Pod drzewem modlący się skazaniec, zwierzęta oraz na horyzoncie klasztor i świętolipska bazylika. Dziękujemy Panu Krystianowi Bukowskiemu, artyście z Olsztyna, który wykonał to dzieło. Was wszystkich zachęcamy do jego obejrzenia.

 • W najbliższą środę, 16 stycznia o godz. 10.30 w TVP 1, będzie można obejrzeć Program Redakcji Katolickiej a w nim nowy film o naszym świętolipskim sanktuarium, jaki powstał latem i jesienią ubiegłego roku w ramach cyklu: „Cudowne miejsca. Wielkie sanktuaria Polski”.

 • W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Kuberska z Bezławek. Wczoraj w naszej świątyni odbył się Jej pogrzeb. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.


 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 101 z 222