STRONA STARTOWA
Dom Pielgrzyma

 

 Dom Pielgrzyma  może pomieścić jednorazowo do 124  osób w pokojach 2, 3, 4, 5 i 6  osobowych. Pokoje można rezerwować telefonicznie, faxem lub e- mailem.

 

 Dom Pielgrzyma jest czynny przez cały rok.

 

Więcej…
 
Organy

 

   Zbudowane zostały w latach 1719-1721 przez organmistrza z Królewca, Jana Josue Mosengela.

 

   Instrument początkowo projektowany jako 18-głosowy o dwóch manuałach (bez pedału), w ostatniej formie, w roku 1721, dysponował trzema manuałami, pedałem oraz dyspozycją 40 głosów o barokowym brzmieniu.

 

Więcej…
 
Święta Lipka

 

 

swl

 

    Święta Lipka - to search engine optimization companies sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od  początku powstania aż do dzisiaj są Ojcowie i Bracia Jezuici, już od średniowiecza przyciągające pielgrzymów nie tylko z Prus i Warmii, ale nawet z dalekich stron Polski. Święta Lipka - to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada zachowaną w stanie prawie nie zmienionym bogatą i różnorodną dekorację. Składają się na nią rzeźby w kamieniu i drewnie, malarstwo ścienne i obrazy na płótnie, wyroby złotnicze i snycerskie oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego professional seo services kowalstwa i ślusarstwa. Do tego dodać trzeba malownicze położenie zespołu na dnie doliny w obramowaniu lasów. Święta Lipka ostatnio stała się także miejscem wypoczynkowym. Lasy i jeziora przyciągają coraz liczniejszych wczasowiczów.

Drogi Czytelniku!

      Jako kustosze Świętej Lipki otaczamy swą troską zarówno przybywających seo tips do nas pielgrzymów i turystów, jak i powierzone nam dobro. W najbliższych latach oczekują nas następujące przedsięwzięcia:

 

      Wszystkich, których na to stać, prosimy, aby wsparli nas swymi ofiarami na realizację powyższych planów. Można je przelać na konto:

 

PKO local seo services BP SA Oddział 1 w Kętrzynie 45 1020 3639 0000 8102 0044 4281 


      refused credit O naszych darczyńcach pamiętamy w modlitwie, szczególnie podczas Mszy św. odprawianych w ich intencji w każdą środę o godz. 7.00 i 17.00. Darowiznę na rzecz Sanktuarium  jako przeznaczoną na cele kultu religijnego można odpisać od podstawy obliczania podatku do wysokości 6 % dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).Kancelaria Parafialna            

tel. 89 755 35 12;      fax 89 755 35 59

 

 

sobota godz. 9.30 - 15.00